איך ניתן להפוך את העסק לידידותי לסביבה?

כמה פסולת העסק שלכם מייצר מידי שבוע? ובכן, סביר להניח שלא מעט. הידעתם שניתן לצמצם את כמויות הפסולת השבועיות ולהפוך את העסק לידידותי לסביבה? איכות הסביבה היא אחד הנושאים הבוערים ביותר על סדר היום, ולא בכדי. על כן, ריכזנו כמה טיפים חשובים שיסייעו לכם להפוך את העסק לידידותי לסביבה. שנתחיל?

לחסוך בנייר? זה בהחלט אפשרי!

אין ספק שניירת היא אחד האלמנטים העיקריים בפסולת משרדית, וכדי להימנע מכך, מומלץ להפחית את כמויות הנייר. איך עושים זאת? באמצעות הנהלת חשבונות באינטרנט תוכלו להפיק חשבוניות ירוקות שנשלחות ישירות למייל של הלקוח, כשהעותק של החשבוניות הללו שמור בתוך המערכת, כך שאין צורך להדפיס אותן.

חד פעמי? לא במשרדנו!

שימוש בכלים חד פעמיים מאוד נפוץ במשרדים ובעסקים, וזה בהחלט משהו שניתן להימנע ממנו. רכשו לכל העובדים כוסות רב פעמיות (גם לשתייה קרה וגם לשתייה חמה), כשלכל עובד יהיו הכוסות האישיות שלו. כמו כן, מוטב להצטייד בסכו"ם רב פעמי ובצלחות זכוכית במטבח.

הכול טמון בפחי המחזור

שמירה על איכות הסביבה היא חשובה, ולכן תוכלו לראות לא מעט עסקים שנוהגים למחזר ולהפריד את הפסולת המשרדית. ניתן להציב פחי מחזור שונים ברחבי העסק (ובעיקר במטבחון), לבקש מהעובדים להפריד את הפסולת, ולהשליך לפח הייעודי, כך שתוכלו למחזר את הפריטים הרלוונטיים ולתרום, ולו במעט, לאיכות הסביבה.

פחות רכבים על הכביש

יש כמה וכמה דרכים לצמצם את כמות הרכבים על הכביש בהקשר למקום העבודה. ראשית, עודדו את העובדים להגיע בתחבורה ציבורית או באופניים. נוסף לכך, תוכלו לבקש מהעובדים להצטרף לעובדים אחרים ולהגיע יחדיו לעבודה, כך שבמקום שכל אחד יגיע ברכבו הפרטי, כמה עובדים יוכלו להגיע ברכב אחד.

שקיות ניילון? עדיף שלא

האם אתם משתמשים בשקיות ניילון? נסו לצמצם את כמות הניילון והפלסטיק, ולעבור לשקיות מחומרים ידידותיים לסביבה, כמו שקיות נייר.

 

אין ספק שחשוב לשמור על הסביבה, וטוב לדעת שכל אחד ואחד מאיתנו יכול לעשות זאת, וכן – גם בעסקים ובחברות גדולות. נסו להימנע משימוש במוצרי פלסטיק למיניהם, להעדיף מוצרים מתכלים ולהשתדל לשמור על כדור הארץ כמה שניתן.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אותכם?