כך תדאגו לעתיד שלכם

לא מעט אנשים מגיעים לגילאים מבוגרים ומגלים שהם מצויים במצב מאתגר, בין אם הם נותרו ללא פנסיה מספקת ובין אם הפכו סיעודיים וזקוקים לעזרה מתמדת. כדי להימנע ממצבים מאתגרים, יש כמה דברים שניתן לבצע כבר מהיום.

ייפוי כוח מתמשך

אדם בגיר יוכל למנות מיופה כוח לעצמו, כך שאותו אדם יוכל לקבע בורו החלטות בעתיד ובמידת הצורך. באמצעות ייפוי כוח מתמשך, ניתן להעניק הנחיות למיופה הכוח ולוודא שיש מי שידאג לכם במקרה חירום ויקבל בעבורכם החלטות חשובות.

הפרשות פנסיוניות

למרות שזה מגובה בחוק, עדיין יש לא מעט אנשים שלא דואגים לפנסיה שלהם, ואינם מבצעים כראוי את ההפרשות הפנסיוניות. בגדול, המעסיק שלכם דואג להפרשות הללו מטעמו, כשחלק מהן מופרשות מהשכר החודשי שלכם. עובדים עצמאיים צריכים לבצע את הפרשות הפנסיה בעצמם, מה שיבטיח את עתידם. דבר שיש לבדוק אותו הוא דמי הניהול שלהם. הסכום המקסימלי הוא 6% וזה בהחלט סכום גבוה, שאם רק תתמקחו עליו, תוכלו לחסוך מאות שקלים בכל שנה.

ביטוח סיעודי

לא רבים יודעים אך ביטוח סיעודי הוא בין הביטוחים החשובים ביותר שיש לעשות, כשמומלץ לעשות זאת בגילאים צעירים. אמנם יש מי שחושב שמדובר בביטוח ששמור למבוגרים בלבד, אך אין זה מדויק – ביטוח סיעודי רצוי לעשות כמה שיותר מוקדם, וכן, גם בגיל צעיר.

חיסכון כלכלי

לא מעט אנשים כמעט ואינם מצליחים לחסוך כסף, לרוב בשל יוקר המחייה. עם זאת, חשוב לבצע מהלכים כלכליים נכונים, ולו כדי שתוכלו לשים קצת כסף בצד, גם אם מדובר בכמה מאות שקלים בחודש. כל סכום שתבחרו להעביר לקופת החסכון שלכם, יועיל לכם בעתיד, ולכן כדאי לחשב את ההוצאות החודשיות ולחסוך בהתאם.

החסכון יאפשר לכם בעתיד לרכוש בית, לצאת לטיולים בתקופת הפנסיה או לשלם על שירותים נחוצים, ועל כן חיסכון כספי הוא חשוב במיוחד.

 

יש מגוון רחב של דברים שתוכלו לבצע על מנת להבטיח את עתידכם ולדאוג לעצמכם, החל מייפוי כוח מתמשך, דרך ביטוח סיעודי ועד להפרשות פנסיוניות. הקפידו לחסוך כסף בקופת חסכון ייעודית, ובכך תוכלו לדאוג לעתיד שלכם ושל ילדיכם.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אותכם?