באילו מצבים רשלנות בהיריון עשויה להתרחש?

הריון הוא הדבר הכי יפה בעולם. זוגות רבים מצפים לכך בכיליון עיניים, ולעתים במשך זמן רב. אך לצערנו, לא פעם ההיריון נגמר בעוגמת נפש וצער גדול, שכן קורה משהו לעובר או לאם. מקרים של רשלנות רפואית בעת הריון הם נפוצים ברמות שונות. במאמר זה נציג כמה דוגמאות ומצבים בהם זה יכול להתרחש.

רשלנות בהריון ובלידה

תחילה נציין כי רשלנות בהריון יכולה לקרות גם במהלך ההיריון וגם בלידה. לצערנו, בכל שלב ושלב בו האישה נמצאת בהריון ועד לשלב בו היא מגיעה לחדר היולדות, יכולים להתרחש מקרים של רשלנות רפואית. מקרים אלו יכולים להשפיע גם עליה וגם על העובר שלה. לכן חשוב להיות ערניים ומודעים לכך, ואם חס וחלילה אכן יש מקרים של רשלנות רפואית בהריון ובלידה, להגיב בהתאם, גם אם זה אומר אחרי מעשה (בעזרת עורך דין).

רשלנות באבחון

אחת התופעות הנפוצות של רשלנות רפואית היא באבחון מומים ומחלות אצל העובר או אצל האישה, בזמן ההיריון. מדובר על מקרים בהם הרופאים לא מתייחסים לתוצאות של בדיקות, לא שמים לב לפרמטרים מסוימים, לא שולחים את האישה לבצע בדיקות הכרחיות ועוד. כל אחד מהמקרים האלה, יכול להוביל למחלה אצל האישה או אצל העובר, וכן גם למומים איתם העובר ייוולד ויצטרך להתמודד מיום הראשון בעולם.

רשלנות בבעיה מוכרת

אחד המקרים הנפוצים של רשלנות רפואית בכלל ובפרט בעת הריון ולידה, זו חוסר התייחסות לבעיה מוכרת אצל היולדת. זה מצב בו היא מעדכנת על בעיה מסוימת, למשל אלרגיה לסוג חומר או בעיה רפואית שדורשת טיפול מסוים, והצוות הרפואי מתעלם מכך. זה עלול להוביל לנזק משמעותי, הן אצל האישה והן אצל העובר.

מקרה מקביל יכול להיות, אם התגלתה בעיה מסוימת בזמן ההיריון והרופאים מתעלמים או מטפלים בבעיה בצורה רשלנית, מה שגורם להחרפתה באופן משמעותי.

רשלנות במהלך הלידה

גם במהלך הלידה עצמה, ייתכנו מקרים של רשלנות אשר עלולים להוביל לנזק משמעותי, בפרט אצל העובר. זה יכול לנבוע מסיבות שונות, ובאופן טבעי כל מקרה צריך להיבדק בהיבט הרפואי והמשפטי.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אותכם?

ריהוט למסעדות

איפה קונים ריהוט למסעדות

חשבתם איך לגרום למסעדה שלכם להיראות מיליון דולר? התאימו למסעדה שלכם סט שולחנות ייחודי, בנוסף לסט כיסאות מעוצב ויפה וכמובן אביזרי ריהוט מעניינים ומרשימים, כאלה

קרא עוד »

אטליז בתל אביב

ישנן סיבות רבות מדוע כדאי לכם לחפש אטליז בתל אביב, במקום לקנות את הבשרים שלכם בסופר המקומי הגדול. כל מי שמבין בבשרים, יוכל לומר לכם

קרא עוד »