תזונה נכונה: למה היא כל כך חשובה לנשים?

בשנים האחרונות העיסוק המתמיד בתזונה נכונה ואורח חיים בריא במגמת עלייה. לא מעט גברים ונשים החלו לשנות את התפריט התזונתי שלהם, ולו כדי להתאים אותו לאורח החיים החדש והבריא. מדוע מזונה נכונה חשובה כל כך לנשים? רמז: זה כלל לא קשור למשקל.

הגוף מושפע מהתזונה שלנו

התזונה משפיעה על כל מערכות הגוף, ולמרות שהיא חלק בלתי נפרד מתסמינים לעלייה במשקל, פה נרצה דווקא לציין תסמין אחר: נשירת שיער. יש לא מעט סיבות לנשירת שיער אצל נשים, כשאחת מהן היא בשל תזונה לקויה והיעדר ויטמינים. מומלץ לבצע בדיקות דם תקופתיות אחת לרבעון או חצי שנה, ולו כדי לדעת אם הגוף מקבל את מלוא הוויטמינים והמינרלים החיוניים שלו.

טוב לדעת שניתן לחזק את הגוף באמצעו תוספי תזונה או לחלופין באמצעות מאכלים המכילים מגוון רחב של וויטמינים כמו קטניות, אגוזים ועוד.

כמו כן, נשירת שיער עלולה להתרחש מסיבות נוספות שאינן תלויות בתזונה, כמו בעיות עור או נשירה לאחר לידה. כך או כך, במקרה של נשירת שיער מוגברת, יש לפנות לרופא.

עור בריא בגוף בריא

יובש בעור הגוף ובעור הפנים עלול לנבוע ממחסור בנוזלים, ועל כן חשוב לשתות לפחות 2 ליטר מידי יום. כמו כן, פצעונים וחטטים בעור עשויים להופיע בעקבות תזונה לקויה, ובייחוד מאכלים עתירי שומן.

טיפ: אמצו הפסקות שתייה יזומות במהלך היום, ודאגו לשים תזכורות במכשיר הסלולרי – כך תוכלו לשמור על שתיית מים רציפה.

האזור הנשי

גם האזור הנשי האינטימי משופע מהתזונה, ובייחוד מי שסובלת מפטרייה וגינלית לעיתים קרובות. הקפדה על תזונה נכונה עשויה למנוע את הופעת הפטרייה, או לחלופין להקל בתסמינים הנלווים לבעיה.

 

יש לא מעט סיבות שבגינן עלינו לשמור על תזונה נכונה, החל מבריאות העור והגוף ועד להימנעות מבעיות אינטימיות. לפיכך, מוטב לפנות לתזונאית מקצועית שתוכל לייעץ ולבנות תפריט מותאם אישי. כמו כן, רצוי להימנע ממאכלים עתירי שומן וממאכלים חלביים, ולהקפיד על שתיית מים באופן תדיר.

זכרו: תזונה נכונה היא חלק בלתי נפרד מאורח חיים בריא – בהצלחה.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אותכם?

אטליז

אטליז הוא מקום שבו מוכרים בשר, אך בניגוד למקומות אחרים שבהם רוכשים בשר באריזות סגורות, באטליז עצמו גם מעבדים את הבשר וחותכים אותו על פי

קרא עוד »

3 חנויות בוטיק אורגניות

תעשיית המזון האורגני גדלה ב-3 מיליארד דולר תוך חמש שנים בלבד, לפי דו"ח של Packaged Facts, חברת מחקרי שוק עצמאית המתמחה במוצרים טבעיים ואורגניים. הדו"ח

קרא עוד »

משלוחים

עוגה היא פינוק טעים שניתן ליהנות ממנו לכל אירוע, מימי הולדת ועד חתונות. אמנם עוגה שנרכשה בחנות יכולה להיות נוחה, אבל אין כמו עוגה ביתית.

קרא עוד »