טיפים למתכונים שיחממו לכם את הלב

החורף כבר כאן, זה זמן מצוין לחשוב על מתכונים שונים שיכולים לחמם אותנו ולעזור לנו ליהנות מארוחות טעימות ומשביעות, עם מנות ומרכיבים שאנחנו אוהבים.

כפי שאנחנו יודעים, בחורף נהוג לאכול מאכלים מעט שונים מאשר בקיץ. הן בגלל העובדה שבתקופה זו, נהוג לאכול מאכלים חמים יותר, וכן מעט יותר כבדים שמתאימים לאווירה ולזמן. זאת בניגוד לקיץ, אז נהוג לאכול מאכלים יותר קרים וכן כאלה שיותר קלים. מאחר ובתקופת הקיץ, מזג האוויר משפיע עלינו בצורה אחרת מאשר בחורף, אז גם התזונה שלנו משתנה בהתאם.

בתקופת החורף, אפשר למצוא מאכלים ייחודים אשר מחכים לימים קרים וגשומים בשביל שנכין אותם. אומנם אפשר להכין אותם גם בקיץ, אך זה פחות נהוג לאכול אותם בתקופה זו. צריך לציין, בחורף, לעומת הקיץ, יש מאכלים מסוימים, אשר לא בהכרח יהיה לנו קל למצוא אותם בגלל שהם לא מתאימים לתקופה זו. לכן אנחנו צריכים למצוא תחליף, כמו אותם מאכלי חורף.

כמובן שאפשר להכין דברים מתוקים כמו קינוחים, למשל עוגת טראט או עוגת גבינה.

 

אילו מתכונים יכולים להתאים לנו לחורף

המתכון הראשון שאנחנו יכולים לחשוב עליו לחורף, הם כמובן מתכונים של מרקים. אומנם ישנם אנשים שאוכלים מרק גם בקיץ, אך זה פחות נהוג. בדרך כלל נהוג לאכול מרקים בחורף, על מנת לחמם את הגוף. למשל, מרק עגבניות, בצל, ירקות, מרק כתום ועוד.

המתכון השני הוא של חמין. מאחר ומדובר בתבשיל מאוד כבד ומשמעותי, הרי שלא נהוג כמעט להכין אותו בקיץ אלא רק בחורף. מתבשל בתנור מספר שעות ואוכלים אותו לרוב בימי שישי או שבת.

המתכון השלישי הוא של תבשילי ירקות שונים, שוב, מאחר והם חמים אז הרבה יותר מתאימים לחורף מאשר לארוחה בקיץ. אפשר כמובן לשלב אותם עם אלמנטים נוספים.

 

לחצו כאן לעוד מתכונים לעוגיות.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אותכם?