לטו בשבט – כל מה שרציתם לדעת על משלוחי פירות יבשים

ברכה היא להרבות באכילת פירות בטו בשבט, ראש השנה לאילנות. במיוחד מקובל להתפנק עם פירות יבשים. כפי שבפורים נהוג לחלק משלוחי מנות, כך נהוג להפתיע בטו בשבט, עם משלוחי פירות יבשים. למבוגרים, לילדים, הם מתוקים, חביבים ובריאים. 

מדוע דווקא פירות יבשים בטו בשבט 

המנהג לאכול פירות יבשים ולתת משלוחי פירות יבשים בטו בשבט החל להתפתח בגולה. בגלל המצווה לאכול מפירות ארץ ישראל ולזכור את שבעת המינים, נהגו קהילות ישראל בגולה להזמין מפירות ארץ ישראל. אולם בזמנים אלה, הפירות לא יכלו להישמר במסע הארוך (הרי לא היו מטוסים וגם האוניות היו איטיות). לכן, משלוחי הפירות לבשו צורה של פירות יבשים. ייבוש הפירות אפשר להם להשתמר היטב ולהגיע לכל קצוות העולם. 

מדוע משלוח פירות יבשים מרגיש יותר מתוק

בפירות יבשים תכולת המים מועטה (במכוון). כמות הסוכר בכל פרי זהה לכמות הסוכר בפרי טרי אולם לכל יחידת משקל, כמות הסוכר גבוהה יותר. למשל, שזיף מיובש שוקל הרבה פחות מחצי לעומת שזיף טרי וחלק לחיים. צימוק שוקל הרבה פחות מענב טרי. לכן כל נגיסה בפרי מיובש מרגישה הרבה יותר מתוקה. זו אחת הסיבות העיקריות לכך שמשלוח פירות יבשים מרגיש יותר מתוק. 

מדוע ילדים אוהבים מאוד פירות יבשים 

ילדים מאוד אוהבים פירות יבשים. לכן, זהו רעיון טוב להפתיע לא רק מבוגרים עם משלוחי פירות יבשים אלא גם ילדים. אבל מדוע ילדים כל כך אוהבים פירות יבשים? סיבה ברורה מאליה היא המתיקות שלהם. בנוסף, המרקם של הפירות היבשים מיוחד ומעניין. בפירות הללו אין גרעינים וכל פרי הוא כמו הפתעה קטנה. ממתק טבעי שמרגיש שונה מהרגיל. 

למידע נוסף בנושא משלוחי פירות מעוצבים באתר סלסה

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אותכם?

אטליז

אטליז הוא מקום שבו מוכרים בשר, אך בניגוד למקומות אחרים שבהם רוכשים בשר באריזות סגורות, באטליז עצמו גם מעבדים את הבשר וחותכים אותו על פי

קרא עוד »

3 חנויות בוטיק אורגניות

תעשיית המזון האורגני גדלה ב-3 מיליארד דולר תוך חמש שנים בלבד, לפי דו"ח של Packaged Facts, חברת מחקרי שוק עצמאית המתמחה במוצרים טבעיים ואורגניים. הדו"ח

קרא עוד »

משלוחים

עוגה היא פינוק טעים שניתן ליהנות ממנו לכל אירוע, מימי הולדת ועד חתונות. אמנם עוגה שנרכשה בחנות יכולה להיות נוחה, אבל אין כמו עוגה ביתית.

קרא עוד »