הקאות בהריון שליש שני – למה זה לא מפסיק?

בחילות והקאות אלו תופעות מצויות ורווחות בחודשי ההריון הראשונים. לרוב הנשים התופעות הללו מוכרות בעיקר בשליש הראשון, בשבועות אלו נשים רבות מרגישות בחילות בעיקר בשעות הבוקר, אך לא רק. הבחילות גורמות להן לחוסר נוחות, ירידה ניכרת בתאבון וגם להקאות. אך אם למרבית הנשים ההקאות פוחתות בהדרגה, ועם סיום השליש הראשון של ההריון הן נעלמות, הרי שיש נשים שממשיכות לסבול מהקאות גם בהמשך ההריון. השאלה היא בחילות בהריון עד מתי ולמה זה לא מפסיק?

הקאות בשליש השני, מדוע ולמה?

יש גורמים שונים שעשויים להביא לכך שאישה בשליש השני להריון תמשיך להקיא. זה יכול להיות בגלל בחילות שממשיכות ללוות את האישה חרף העובדה שכבר חלף לו השליש השני. אך יש גם סיבות נוספות ואחרות שיגרמו להקאות. באופן כללי ניתן לומר שהריון משפיע במידה כזו או אחרת על מערכת העיכול. מה שעלול לגרום לכך שייגרמו הקאות בגין מאכלים מסוימים שאכלה האישה.

אז מה אפשר לעשות?

חשוב לדעת שאמנם יש תופעות שעלינו לכופף ראש מולן ולהשלים איתן. אך יש תופעות שבהחלט נוכל למצוא להן מזור או לכל הפות הקלה מסוימת. כאשר המטרה הינה להפחית את חומרת התופעה ואת חוסר הנעימות שהיא כוללת בתוכה. כך גם לגבי הקאות בהריון שליש שני. במידה ואת כבר מתקדמת ומגיעה לשליש השני בהריון אך עדיין מקיאה. כדאי מאוד למצוא דרכים לעזור ולהקל. זה יכול להיות תפריט אישי ומותאם היטב לפי הרגישויות האישיות שלך, זה יכול להיות הדרכה לגבי צריכת מאכלים מסוימים והתנזרות מוחלטת ממאכלים אחרים. בנוף חשוב לדעת שיש תרופות ייעודיות ואף תוספים שעשויים להקל דרמטית על תחושת הבחילה ולמנוע באופן משמעותי את ההקאות.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אותכם?