מי מפחד מהשתלת שיניים?

מי לא מפחד מטיפולי שיניים? כנראה שזו צריכה להיות הכותרת למאמר הזה. ביקור אצל רופא שיניים לפעמים יכול להיות מעיק ומטריד. הפולשנות והכאבים ובכלל החשש הגדול שמה יהיה אם וכאשר. טיפול שיניים יכול גם להיות מרגש לילדים קטנים אם כמובן מעבירים להם את החוויה הזו בצורה יפה וטובה וללא כל פחד וחשש.

מי מפחד מהשתלת שיניים?

ילדים, לרוב בפעם השניה ירגישו פחד כלשהו מפני הטיפול. עצם העובדה שאיננו רואים את הטיפול אלא רק מרגישים אותו, יכול לעשות הרגשה לא נעימה ומרחיקה מטיפול. כל זאת עוד מבלי שנגענו בסוג הטיפול שכן זה יכול להיות כואב ממש. 

השתלת שיניים ועקירת שיניים הם הטיפולים היותר מפחידים. מעבר לדמיון המופרע בנוגע לשאלה מה יהיה אם וכאשר הרופא יכאיב או לא ישים לב למה הוא עושה.. דמיון מהסוג הזה מביאים ילדים קטנים לחששות כבדות מעצם הביקור בכלל במרפאת השיניים. 

למה עקירת שן הכי מפחידה?

עקירה אפילו מעצם שמה היא מרתיעה. לעקור כל דבר הוא לא נעים וכשזה מהגוף שלנו זה ממש לא כייף וכשזה מגיע לעקירת שן, כאן בכלל ההיסטריה מתחילה לחגוג אצל רוב האוכלוסיה. הזריקה היא הסיפתח וההכנסת אורחים של הרופא אליכם ומפה הדמיון מתחיל לחגוג שעות נוספות עד לרגע הנכסף של סיום הסיוט הזה שכל ילד רועד ממנו. 

בהרגשה והגשה נכונה של מה הולך לקרות אפשר להוריד את מפלס הלחץ אצל כל אחד. הורים שמדברים עם ילדיהם לפני טיפול שיניים או שלא לדבר על עקירת שן וזריקה בכלל, ייטיבו עם ילדיהם מאוד ויתנו להם הרגשה של רוגע וחוסר פחד גם אם באמת הטיפול לא מצריך כאב כלשהו.

למה הרופא מחלק הפתעה בסוף הטיפול?

בפן הפסיכולוגי, כשילד יודע לפני טיפול השיניים שהנה הוא הולך לקבל משהו חביב בסיום הטיפול, הזמן וההרגשה מטיפול השיניים יהיה אחר ושונה ויתן סוג של פיצוי הולם לתחושת חוסר האונים האופפים את הילד מרגע כניסתו לקליניקה ולמרפאת השיניים וכל בכל דבר בחיים. אפשר לעשות את זה אחרת.

אתרו עכשיו רופאי שיניים בתל אביב.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אותכם?