למה מניעת שתייה לפני השינה לא באמת מונעת הרטבה? ד"ר קובי שגיא עונה

הרטבת לילה היא נושא כאוב ולא נעים שמעסיק הורים רבים. הללו מנסים למצוא רעיונות כיצד למנוע הרטבות לילה ואיך להיפטר סוף סוף מהמטרד הזה. הם חולמים כי הילד ילמד סוף סוף להשיג שליטה מלאה על הסוגרים, ויוכל לשמור על עצמו יבש גם בשעות הלילה. אבל למרבה הצער והכאב הורים לא מעטים עושים גם טעויות בעניין. מה שכמובן לא משפר את המצב ואולי גם מחריף אותו. שכן הילד מתמודד עם קושי מהותי שלא מסייע לו לשמור על עצמו יבש. מה שעלול לגרור בעיות נוספות.

למה לא למנוע שתיה?

יש הורים שמחליטים למנוע מהילד שלהם שתיה משתף ד"ר קובי שגיא. הם קובעים את כמות השתייה וכן את השעה האחרונה בה הם מאשרים לילד לשתות. במרבית המקרים זו לא השיטה הנכונה. ראשית כי הגוף שלנו מאותת לנו מתי הוא זקוק למים. וזאת באמצעות תחושת צמא. ולא נכון להתעלם מהצורך ומהאיתות. חשוב להתרגל לספק לעצמנו מים בעת הצורך. ולא לדחוק את תחושת הצמא. כמו כן הרטבת לילה אינה נגרמת דווקא מהמים ששתינו בסמיכות ללכתנו לישון. הרטבת לילה זו תוצאה של שינה עמוקה שמונעת מהילד לחוש את הצורך לקום לשירותים.

מה כן לעשות?

אז הבנו שמניעת שתיה אינה מהווה פתרון. כמו כן הבנו כי יש לפעול בצורה נכונה וממוקדת בלי לעשות טעויות על גבו של הילד המסכן שמרטיב בלילה. היות שכך ההמלצה היא לפנות לטיפול מקצועי אצל ד"ר שגיא.

ד"ר קובי שגיא וטיפול מותאם לילד

הטיפול המותאם לילד נועד להוביל את הילד בצורה בטוחה ומהירה למחוזות ההצלחה. אצל ד"ר קובי שגיא נותנים אמון בכל ילד וביכולת שלו לשמור על ההיגיינה האישית שלו. בעיני ד"ר שגיא יש לכל ילד יכולת לשלוט על עצמו ולקום בבוקר יבש. במהלך הטיפול יחזק הד"ר את האמון של הילד ביכולות של עצמו, והוא יוביל אותו בדרך של חיזוקים חיוביים ואמון להצלחה האישית שלו.

ד"ר קובי שגיא ושילוב מכשיר בטיפול

ד"ר קובי שגיא משלב בטיפול גם שימוש במכשיר ייעודי אשר נועד לסייע לילד להתעורר ולחוש את האיתות הגופני שלו.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אותכם?